Naděje je důvěra, že jednoho dne nalezneme, co hledáme.

Červenec 2018

Lanové centrum Machův mlýn

8. července 2018 v 14:50 Kudy z nudy
Poslední dobou jsem si navykla projíždět Slevomat a podobné portály a to hlavně z důvodu inspirace. Je mi jasný, že spousta těch slev je vykonstruovaných. Na druhou stranu jsou tam věci, které bych jinak nevěděla kde hledat, nebo že vůbec existují.

I objevila jsem takhle vstup do lanového centra v Machově mlýně jen za 200 Kč na osobu. Lanové centrum je něco, co mě poslední dobou dost lákalo a je to super i pro matčin strach z výšek. Se strachem je třeba bojovat, že jo Smějící se Navíc s celodenním vstupem do venkovního bazénu v ceně.

Rodiče jsou oba učitelé, takže teď mají prázdniny, já dovolenou a navíc se Machův mlýn na Slevomatu tvářil, jakože je v plzeňském kraji. Tak jakýpak copak. No, neni, kdybyste tam chtěl někdo jet. Jedná se o kraj středočeský. Ale zas dojezdový čas z Plzně je přibližně hodina a půl a to není tak hrozný.

Obstarala sem vouchery, zabukovala nám dráhu na dvě odpoledne a informovala rodinku, že ve čtvrtek vyrážíme. Měli velkou radost. Hlavně maminka. Na druhou stranu uznala, že alespoň konečně může vynést na veřejnost své nové, krásné a jediné sportovní tričko. A to se vyplatí.

Dorazili jsme skoro včas. Jen asi s desetiminutovým zpožděním. Na mou rodinu dost dobrý.
Po úvodním školení, kde nám páni instruktoři nejdřív ukázali, jak se dostat do jištění, a protože to bylo tak jednoduché, tak do toho většinu účastníků ještě oblékli a nakonec na zkušebních překážkách předvedli, jak se správně jistit (to jsme si tedy vyzkoušeli i my), jsme se všichni seřadili před žebříkem u prvního stromu a šup nahoru. Jedná se 32 překážek ve výšce 8 metrů. Brnkačka.

Vážně to vypadalo jako prča a príma adrenalinová zábava. A taky byla, než sem mi na jedné z překážek udělalo špatně. Moc velké horko, málo pití. Výšek se nebojím.

Omdlít ve výšce osm metrů nad zemí, to už taková prča není. Naštěstí si to jednak moc napamatuju a druhak byl v tu chvíli vedle mě instruktor, kterej mě zachránil. Jako jo, člověk je tam přikurtovanej těma tentononcema, ale stejně.

Zbytek už jsem sledovala bohužel jen ze země. Ale i tak to bylo fajn. Naši to zvládli dobře. I maminka. Nejspíš díky mému fandění.


Po lezení ležení u venkovního bazénu. Mají na výpůjčku malý šlapadla a různý jiný udělátka do vody.

Taky moc dobrou točenou zmrzlinu, kofolu a různý dobrůtky. Rodiče dokonce uvažují, že by tu mohli s bratry strávit část prázdnin, v chatičkách hned u bazénu.

A cestou zpět jsem okánkem auta zahledla oputávku na Uhrovic mlýn, kde se dá mimo jiné projet na velbloudovi. A mají tam lamu Usmívající se Tam chci Smějící se Našim jsem o tom ještě něříkala, ale určitě budou nadšený.